Ζητείται προσωπικό στον τομέα Υγεία / Ιατρικά για τη θέση Νοσοκόμος

Hrstrategy Human Resources
Επωνυμία Εταιρείας: Hrstrategy Human Resources
Έδρα: Λ. Κηφισίας 130, ΑΘΗΝΑ, 11526, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 27

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 14/08/2020

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client, a rehabilitation center in Germany, is recruiting 15 Assistant Nurses for permanent employment.

Client provides a comprehensive range of specialist and community-based services. Treatment of cancer or elder patients is amongst the best in the country, providing palliative care for patients with chronic diseases.

Candidate profile:

Degree of Assistant Nursing.

Moderate communication skills in German, while intensive lessons in German language offered for English speakers.

Experienced or newly qualified assistant nurses.

Must have a valid driving license.