Ζητείται προσωπικό στον τομέα Υγεία / Ιατρικά για τη θέση Φαρμακοποιός

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Εθνικής Αντιστάσεως 17, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, 15235, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 20

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Αθήνα

    Έληξε

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Ο πελάτης μας, φαρμακείο στον Υμηττό ζητά να προσλάβει μόνιμα Φαρμακοποιό.Οι υποψήφιοι, γυναίκες ή άντρες ανεξαρτήτως ορίου ηλικίας, θα πρέπει να διαθέτουν τουλάχιστον 3ετή προϋπηρεσία ως υπεύθυνοι φαρμακοποιοί.Προσόντα των υποψηφίων:Απόφοιτοι Φαρμακευτικής σχολής της Ελλάδας ή ισότιμης του εξωτερικού.Με άριστη γνώση Αγγλικών.Επιθυμητή η γνώση λογισμικού διαχείρισης φαρμακείου.Επιθυμητή η γνώση πωλήσεων φαρμάκων, παραφαρμακευτικών σκευασμάτων και καλλυντικώνΚαθήκοντα:Συμβάλλει στην εύρυθμη λειτουργία του φαρμακείου: μηχανογράφηση, σωστή επιλογή φαρμακευτικών και παραφαρμακευτικών προϊόντων από προμηθευτές, παραγγελίες, συναλλαγές.Καταγράφει τα αποθέματα και τις ελλείψεις των φαρμάκων και να προβαίνει στις απαραίτητες παραγγελίες στους συνεργάτες.Προετοιμάζει και να διεκπεραιώνει τις συνταγογραφίες, επεξηγώντας στους ασθενείς τα απαραίτητα που οφείλουν να γνωρίζουν.Τακτοποιεί και να ταξινομεί τα προϊόντα στον χώρο αποθήκευσής τους.Φροντίζει για την τήρηση της ασφάλειας και της υγιεινής του χώρου εργασίας.Εργασία 40 ωρών εβδομαδιαίως συμπεριλαμβανομένων 2 Σαββάτων πρωί το μήνα.Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και διάθεση καλής εξυπηρέτησης των πελατών.Η σύμβαση μετά τη λήξη της δοκιμαστικής περιόδου θα μετατραπεί σε αορίστου χρόνου