Ζητείται προσωπικό στον τομέα Μηχανικοί - Τεχνικοί για τη θέση Ηλεκτροσυγκολλητής

Hrstrategy Human Resources
Επωνυμία Εταιρείας: Hrstrategy Human Resources
Έδρα: Λ. Κηφισίας 130, ΑΘΗΝΑ, 11526, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 26

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 25/07/2020

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client a construction group of companies, wishes to hire Welders in Germany (Mecklenburg area).

The right candidates:

Recently experienced in constructions, for at least 4 years in the same specialty.

Specialized in DIN 141, 135 and 136.

With a basic command of English or German (at least A2 level).

The most experienced will be assigned to Foremen positions provided they have a very good knowledge of technical drawings and appropriate professional certifications.