Ζητείται προσωπικό στον τομέα Λογιστικά και Οικονομικά για τη θέση Βοηθός Λογιστή

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Λ. Κηφισίας 130, ΑΘΗΝΑ, 11526, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 22

  • Είδος Απασχόλησης: Μόνιμη

    Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Αθήνα

    Λήγει: 13/11/2019

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Τεχνική εταιρία πελάτης μας ζητά να προσλάβει βοηθό λογιστή στην Αθήνα

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι εκτός από την προϋπηρεσία τους που θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 3 ετών, θα πρέπει να διαθέτουν τα πιο κάτω προσόντα:

- Να είναι απόφοιτοι ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης,

- Να μιλούν πολύ καλά εκτός από τα Ελληνικά και τα Αγγλικά

- Να διαθέτουν άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από το Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος

- Να γνωρίζουν τη χρήση υπολογιστικών φύλλων

- Να έχουν προϋπηρεσία σε χρήση ERP

- Καλή γνώση του λογιστικού κυκλώματος και ιδιαίτερη επιμέλεια κατά την καταχώρηση και έλεγχο λογιστικών εγγραφών

- Προκειμένου περί ανδρών, να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.