Ζητείται προσωπικό στον τομέα Αποθήκευση και Logistics για τη θέση Οδηγός

Hrstrategy Human Resources
Επωνυμία Εταιρείας: Hrstrategy Human Resources
Έδρα: Λ. Κηφισίας 130, ΑΘΗΝΑ, 11526, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 27

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 23/08/2020

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client a German Logistics company wishes to hire permanently 100 C/E Drivers

The right incumbents must be citizens of an EU country, speaking moderate German and they have-to move permanently to Germany.

Drivers must have:

Valid C/E driver license

95

Electronic tacho

Moderate command of German language (B1)

Our clients offer:

Permanent employment.

3.500 Euro gross salary per month for experienced drivers.