Ζητείται προσωπικό στον τομέα Έρευνα και Ανάπτυξη για τη θέση Χημικός Αναλυτής

Hrstrategy Human Resources
Επωνυμία Εταιρείας: Hrstrategy Human Resources
Έδρα: Λ. Κηφισίας 130, ΑΘΗΝΑ, 11526, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 29

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Αττική (εκτός Αθήνας)

    Λήγει: 27/10/2020

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης
Ο πελάτης μας, χημική βιομηχανία με έδρα στα Μεσόγεια Αττικής, επιθυμεί να προσλάβει μόνιμα Βοηθό Χημείου.
Περιγραφή εργασίας:
Η θέση αναφέρεται στον R&D Manager
Χειρισμός – καθαρισμός συσκευών ορόφου (Xenon, QUV, DSC, Martindalle, NIR, viscometer).
Διαχείριση Project.
Αλληλογραφία, αποστολή δειγμάτων, τήρηση αρχείων, στατιστική επεξεργασία δεδομένων.
Ποιοτικός έλεγχος (NIR, DSC, Viscometer)
Διαχείριση kortest – Florida, Qualicoat, GSB, QSC και άλλα πιστοποιητικά.
Έρευνα στο διαδίκτυο. (ανταγωνισμός, προμηθευτές πρώτων υλών)
Συνδετικός κρίκος με πωλητές, πελάτες και marketing (δείγματα κλπ.)
Προσόντα υποψηφίων:
Πτυχίο Χημικού ή Χημικού Μηχανικού.
Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
Οργανωτικές ικανότητες

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε
Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)