Ζητείται προσωπικό στον τομέα Υγεία / Ιατρικά για τη θέση Νοσοκόμος

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Εθνικής Αντιστάσεως 17, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, 15235, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 19

  • Είδος Απασχόλησης: Μόνιμη

    Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 01/06/2019

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client is recruiting Registered Nurses

Our client provides a comprehensive range of specialist, acute, obstetrics and community-based services. Treatment of cancer patients is amongst the best in the country, providing palliative care for patients with cancer and other chronic illnesses, and has a Day Surgery centre and Radiology Department.

Our client is recruiting nurses for Hospital positions.

Candidate profile:

·         Degree in Nursing;

·         Registration with the NMC initiated or completed;

·         Good communication skills in English;

·         experienced or newly qualified nurses