Ζητείται προσωπικό στον τομέα Υγεία / Ιατρικά για τη θέση Νοσοκόμος

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Νερατζιωτισσης 75, Αδιάφορο, , ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 11

  • Είδος Απασχόλησης: Μόνιμη

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Έληξε

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client is recruiting Registered Nurses

Our client provides a comprehensive range of specialist, acute, obstetrics and community-based services. Treatment of cancer patients is amongst the best in the country, providing palliative care for patients with cancer and other chronic illnesses, and has a Day Surgery centre and Radiology Department.

Our client is recruiting nurses for Hospital positions.

Candidate profile:

  • Degree in Nursing;
  • Registration with the NMC initiated or completed;
  • Good communication skills in English;
  • experienced or newly qualified nurses

 Package on offer is:

  • Two months paid accommodation on site
  • salary sacrifice car scheme
  • flight paid for to UK, up to £150
  • on site gym after office hours £10 per month
  • Six week thorough induction programme before working on wards