Ζητείται προσωπικό στον τομέα Βιομηχανία και Παραγωγή για τη θέση Μηχανολόγος Μηχανικός

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Εθνικής Αντιστάσεως 17, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, 15235, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 16

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 27/04/2019

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client a Dutch technology firm with 2.800 employees, wishes to hire permanently an Electro mechanics Designer in Eindhoven (Holland).

 Tasks Description: Getting up and reviewing specifications of modules together with the client; Convince the data supplied by the external or internal customer into 3D models and production drawings    Independently designing, implementing, testing and documenting hardware (electrical/electromechanical) using state-of-the-art methods; Develop and test appropriate management tools . Helping with the production of the developed products; Drafting and monitoring of schedule   Maintaining contacts with clients, whether or not aimed at an ongoing project and the expansion of the client network Changing knowledge and gained experience to fellow workers.