Ζητείται προσωπικό στον τομέα Βιομηχανία και Παραγωγή για τη θέση Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Νερατζιωτισσης 75, Αδιάφορο, , ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 14

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 16/02/2018

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client, a multinational company based in Eindhoven, wishes to hire Industrial SCADA software engineers

Profile

You have a higher technical Bachelor or Master degree or equivalent experience.

You have a interest in the development of industrial applications SCADA, Historian, SQL

Knowledge of the GE Proficy IP suite, Historian, Cimplicity, iFix, Workflow, is a plus, but not required.

Integration of bar code scanners, RF ID readers or other peripherals are an interesting challenge for you.

You have a good knowledge oral and written in English

Work experience is not required.

Please send your cv in English in Microsoft Word format