Ζητείται προσωπικό στον τομέα Λογιστικά και Οικονομικά για τη θέση Βοηθός Λογιστή

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Εθνικής Αντιστάσεως 17, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, 15235, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 19

  • Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Στο Εξωτερικό

    Λήγει: 27/04/2019

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Our client an industrial company established in Sandanski (BULGARIA) wishes to hire a junior Accountant. Duties:The suitable candidates should be experienced in the following:

Encoding accounting entries for data processing

Preparing financial documents such as invoices, bills, and accounts payable and receivable

Managing payroll , Completing bank reconciliations

Completing purchase orders, Entering financial information into appropriate software programs

Managing company ledgers, Preparing Intrastat and VAT reconciliations, Working 5 days a week 08:00-16:30 (including 3 break times of 1 hour per day)Qualifications:Holder of a Bachelor’s degree in economics, Excellent knowledge of English language (as well as Bulgarian) Good command of spreadsheets  Work experience in ERP will be well appreciated