Ζητείται προσωπικό στον τομέα Λογιστικά και Οικονομικά για τη θέση Βοηθός Λογιστή

ΟΛΥΜΠΙΟΣ Α.Ε.Ε.
Επωνυμία Εταιρείας: ΟΛΥΜΠΙΟΣ Α.Ε.Ε.
Έδρα: ΣΚΥΡΟΥ 2β, Αδιάφορο, , ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 6

  • Κωδικός Θέσης: ASS.ACCOUNT2018

    Είδος Απασχόλησης: Πλήρες Ωράριο

    Περιοχή Εργασίας: Αθήνα

    Λήγει: 08/03/2018

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης
Ανώνυμη εισαγωγική και εμπορική εταιρεία στην Αγία Παρασκευή Αττικής, αναζητά βοηθό λογιστή.
Κύριες Αρμοδιότητες:
1) Πιστωτικός έλεγχος
2) Παρακολούθηση συμβάσεων
3) Καταχωρήσεις αγορών-δαπανών-εισπράξεων-πληρωμών
4) Καταχωρήσεις γενικής λογιστικής
5) Ενδοκοινοτικές συναλλαγές και συναλλαγές τρίτων χωρών
6) Ημερήσιος έλεγχος κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών
7) Γενικές εργασίες λογιστηρίου

Απαραίτητα προσόντα:
1) Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ-Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
2) Τουλάχιστον 3ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
3) Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
4) Άριστη γνώση MS Office και προγράμματος ERP Atlantis (ή αντίστοιχου)
5) Άριστη γνώση ΕΓΛΣ, ΚΦΑΣ, ΦΠΑ, Φορολογίας εισοδήματος, εργατικής νομοθεσίας, τήρησης διπλογραφικών βιβλίων.

Η εταιρεία προσφέρει:
Άριστες συνθήκες εργασίας
Ευκαιρίες εξέλιξης

Παρακαλούμε η αποστολή των βιογραφικών να αναγράφει τον κωδικό θέσης ASS.ACCOUNT2018