Ζητείται προσωπικό στον τομέα Ανθρώπινοι Πόροι για τη θέση Recruiter

HRStrategy
Επωνυμία Εταιρείας: HRStrategy
Έδρα: Εθνικής Αντιστάσεως 17, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, 15235, ΕΛΛΑΔΑ
Followers: 16

  • Είδος Απασχόλησης: Πρακτική Άσκηση

    Περιοχή Εργασίας: Αθήνα

    Λήγει: 01/01/2019

  • Κοινοποιήστε:

Περιγραφή Θέσης

Η Hrstrategy Human Resources, στα πλαίσια του κοινωνικού της ρόλου, προθυμοποιείται να εκπαιδεύσει έναν ή μία πρακτικώς ασκούμενο/η των ΤΕΙ στην επιστήμη της Διοίκησης Προσωπικού.

Ο/Η κάτοχος της θέσης πρακτικής άσκησης θα παρακολουθήσει τις εργασίες των συμβούλων κατά την επιλογή και αξιολόγηση ανθρωπίνου δυναμικού επιχειρήσεων.

Οι κατάλληλοι/ες υποψήφιοι/ες θα πρέπει να διαθέτουν τα προσόντα:

- Φοιτητές ΤΕΙ όλης της χώρας, ανεξαρτήτως ειδικότητας, αρκεί να διαθέτουν το ενδιαφέρον και έφεση στη διοίκηση ανθρωπίνου δυναμικού,

- Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.

 - Ικανότητες αντίληψης των κρίσιμων παραγόντων οικονομικής διοίκησης, μάρκετινγκ, εμπορίας και logistics εμπορικών ή βιομηχανικών επιχειρήσεων.